10/25/2016 17:26
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Znajdź nas na Facebook
PRYMUSEK

Po angielsku - ostatnio
Żegnamy się

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 24 czerwca 2016 o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy.


Kocham Cię Mamo, kocham Cię Tato ...

Święto naszych Rodziców było okazją do rodzinnego pikniku. Krotki występ, wręczenie prezentów i ... na podwórko. A tam sportowe zmagania naszych Mamusiów i Tatusiów. My też tam byliśmy. I pieczonki, przepyszne pieczonki.
Zapraszamy do GALERII
Zielona szkoła

Dużo by pisać, dużo opowiadać. Po co, lepiej obejrzeć ponad 400 zdjęć z naszego pobytu w Darłówku. I już wiadomo. Przednia zabawa, super pogoda, trochę nauki. Zaliczone na 5+.
Zapraszamy do GALERII
Klasy starsze w BORKU

Klasy starsze na wycieczce w Centrum Aktywnego Wypoczynku - BOREK. Naprawdę byliśmy aktywni, aż nas rozbolały mięśnie, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Wszystko można zobaczyć na zdjęciach.
Piknik

Piknik? Tak, piknik. Lody, kiełbaski i ... na kocyk. Ale wcześniej trzeba było się trochę natrudzić. Zmagania sportowe klas młodszych i starszych. I medale. prawdziwe medale dla zwycięzców. Warto było.
Zapraszamy do GALERII
Śpiewamy ...

Kolejny Przegląd Twórczości Artystycznej Młodzieży Szkolnej. XXI-szy. I kolejne nasze sukcesy. Tradycyjnie nagrody zdobyły Kaja+Kasia czyli K2 oraz Victoria Wziątek. Za piosenki turystyczne. Gratulujemy. Wszystkim uczestnikom. Młodszym i starszym. Nagrodzonym i nienagrodzonym. Bo jak powiedziała najmłodsza uczestniczka konkursu, Amelia Zielińska: "Najważniejsze, że wzięlismy udział w przeglądzie".
Zapraszamy do GALERII

Wycieczka

"To jest moja najfajniejsza wycieczka w życiu" powiedział jeden z uczniów klasy pierwszej. Chyba tak. Wrażeń było moc. Wystarczy przejrzeć prawie ponad 450 zdjęć uśmiechniętych buź, by utwierdzić się w przekonaniu, że nasz pobyt w parku rozrywki w Zatorze to rzeczywiście wielkie wydarzenie. Nie ma co pisać, trzeba obejrzeć. Zapraszamy do GALERII


Lekcja historii?

Tak, lekcja historii. A ci przebierańcy to postacie z mitologii greckiej, bogowie i boginie, którzy panowali w starożytnej Grecji pod okiem samego gromowładnego Zeusa. Uczniowie klasy czwartej na jednej z lekcji historii przenieśli się na starożytny Olimp – czyli siedzibę bogów greckich. Zwykłym śmiertelnikom zaprezentowali się w pięknych szatach bogów i bogiń greckich. Na podstawie przebrania, atrybutów i informacji, wszyscy odgadywali kim są . Zabawa była wspaniała. Uczniowie w pięknych i doskonale na ten czas upiętych prześcieradłach, obrusach, ręcznikach oraz w wieńcach z liści laurowych, wykazali się olbrzymią wiedzą na temat odgrywanych postaci ( Mamy tylko nadzieję, że garderoba Rodziców naszych bogów na tym nie ucierpiała).

Zdjęcia można zobaczyć W GALERII
Plac zabaw w SP3

I udało się - mamy w SP3 nowiutki, kolorowy plac zabaw!
Stowarzyszenie PRYMUSEK wraz z Radą Rodziców przy SP3 poszukując sponsorów oraz organizując przeróżne akcje i imprezy pozyskało na ten cel niebagatelną kwotę - 16980 zł oto cena katalogowa zamontowanych na szkolnym placu zabawek.
A wszystko to dla zabawy i radości naszych pociech :-)

Nie byłoby to możliwe bez wsparcia naszych przyjaciół:
Jurajska Sp. z o.o.
Maria Kowalska Biuro Rachunkowe KONTO
Beata Małecka-Libera posłanka na Sejm RP
PSB Mrówka, Myszków
Zofia Gocyła Radna Miasta Poręba
Gabriel Zieliński Radny Miasta Poręba
Damian Sularz Zakład Robót Budowlanych Poręba
Łukasz Zawalski FPHU ZAWA-PAK Poręba

Dziękujemy!
Jak Wojtek został strażakiem ...

Jeszcze nie został strażakiem i nie Wojtek, ale Kuba, Bartek, Szymon, Maciek ... . Po takim pokazie sprzętu ratowniczego oraz udzielania pierwszej pomocy z pewnością wielu naszych młodych uczniów zapragnie być w przyszłości strażakami - ratownikami. A to za sprawą naszych dzielnych strażaków z OSP Niwki. Niespodziewanie zajechali swoim wozem bojowym na boisko i "zarządzili" próbny alarm przeciwpożarowy. Przy okazji testowaliśmy sprzęt gaśniczy, rozpieracze hydrauliczne, zdobywaliśmy wóz strażacki od wewnątrz i na zewnątrz, ... A niektórzy z nas posłużyli jako żywe manekiny w sytuacjach zagrożenia życia. Podobało się. I serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia można zobaczyć W GALERII
Laureaci konkursu ŻYCZENIE ZŁOTEJ RYBKI

Mamy zaszczyt ogłosić listę laureatów Powiatowego Konkursu Ekologicznego ŻYCZENIE ZŁOTEJ RYBKI, którego współorganizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Porębie.
Na konkurs nadesłano 68 prac w dwóch kategoriach wiekowych: klasy młodsze - praca plastyczna i klasy starsze - utwór literacki.

Po burzliwych obradach jury w składzie: Ewa Olszańska - Rok, Agata Czaplak, Agata Łapaj, Małgorzata Nowak, Joanna Śnigurska, Joanna Wójcik, Henryk Buzoń i Edward Kotela postanowiło nagrodzić prace w kategorii utwór literacki:

I Wiktoria Ludwin Szkoła Podstawowa w Gieble
II Daria Piasecka Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczekocinach
III Maria Kicińska Szkoła Podstawowa nr 3 w Porębie.

Dodatkowo wyróżniono prace:
Michała Michalczyka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie
Poli Drabek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Porębie
Renaty Kubik ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Porębie.

W kategorii praca plastyczna jury postanowiło nagrodzić:

I Aleksandra Garbarczuk Zespół Szkół nr 1 w Łazach
II Afroditi Liveri Szkoła Podstawowa nr 5 w Zawierciu
III Zuzanna Zygmunt Szkoła Podstawowa nr 2 w Porębie.

Dodatkowo wyróżniono prace:
Wojciecha Mazurka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu
Amelii Kacperowskiej ze Szkoły Podstawowej w Niegowonicach
Pawła Barańskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczekocinach.

Wszystkich laureatów serdecznie zapraszamy na Galę Zwycięzców w dniu 29 maja 2016 o godzinie 13.00 na zbiorniku wodnym DZIBICE.W tym dniu Koło PZW nr 66 S. M. Zawiercie organizuje Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Możliwe jest wzięcie udziału w tych zawodach przez laureatów konkursu po wcześniejszym zgłoszeniu (do dnia 21 maja 2016) pod numerem tel. 506 111 356.
Biblioteka
Ostatnio w bibliotece:
Akademia Pana Kleksa
Poniedziałek
10.40 - 11.40
12.40 - 13.40
Wtorek
 7.25 -  7.55
12.45 - 14.15
Środa
 9.40 - 10.40
12.40 - 13.40
Czwartek
10.40 - 11.40
12.40 - 13.40
Piątek
 7.25 -  7.55
10.40 - 11.40
12.40 - 13.10
Biblioteka zaprasza do korzystania z Czytelni Multimedialnej


O naszym Patronie

Powtórki z matmy

Mnożenie ułamków dziesiętnych
i inne powtórki

Kalendarz i czas
i inne powtórki

Copyright SP3 im. J. Korczaka © 2013